Cooldude'owy Ariel

Pochwalcie się swoimi domami :)

Cooldude'owy Ariel

Postautor: Cooldude » 13 lut 2015, 17:03

No cóż... póki co nie ma się czym chwalić, co najwyżej chwastami i wyrównaną działką ;)
- plany na ten rok to prowizoryczne ogrodzenie działki (siatka leśna)
- wykopanie studni (brak kanalizacji)
- fundamenty - późniejszą wiosną
- jak starczy pieniędzy to ściany :)

Cała papierkologia stosowana już za mną, także pozostaje wybrać ekipę - co nie jest takie proste jak mi się wydawało...
Na szczęście kierownik budowy już jest.
Załączniki
IMG_0029.jpg
Awatar użytkownika
Cooldude
Administrator

Re: Cooldude'owy Ariel

Postautor: Cooldude » 23 gru 2015, 21:32

Troszkę czasu chrupnęło, więc trzeba odkurzyć temat...
Ostatecznie z budową, a raczej samym fundamentem ruszyliśmy pod koniec września i pod koniec października już sobie stoi i zimuje. Ktoś pewnie zada sobie pytanie co tyle czasu się zbierałem?! Zdjęcia powiedzą wszystko... trzeba było uzbierać worek pieniędzy :lol:
Przygód nie było końca i można by na ten temat śmiało napisać książkę albo i całą trylogię.
Jak to się zaczęło?
W maju... przyjechała kopara i... powstał basen olimpijski!
1.jpg
2.jpg

No i się zaczęło, kminienie, rozkminianie i siwienie włosów... Japa było wykopana na 1-1,5m, ponieważ okazało się, że było trochę gruntu nasypowego i sporo (ok. 80-90cm) torfu. Woda dość szybko zaczęła sobie nachodzić. Na następny dzień miałem na działce sadzawkę z żabami :shock: No cóż tak to jest jak się kupuje działkę ma oszołoma (w 2009r.). W pierwszej kolejności trzeba było wykonać badania geotechniczne, co trwało łącznie z wynikami jakieś 3 tygodnie. Kiedy dowiedziałem się co mam ciekawego na działce, poczułem, że wygrana w totka jest moja. Otóż okazało się, że moja "posiadłość" leży na brzegu starego jeziorka polodowcowego! Shit happens...
Mądre i tęgie głowy w postaci kierownika budowy i ekip budowlanych stwierdziły, że badania, które zostały wykonane na 3 metry głębokości (licząc od poziomu gruntu 4m) mogę sobie wsadzić... między bajki. Każdy jeden mówił mi o min. 5 metrach. No ok nie ma problemu... zaczęło mi to jednak dosyć mocno śmierdzieć w momencie, gdy każdy z nich zaczął mi podsuwać swoich geotechników, a każdy z nich chciał od 4 do 5 tys. zł :o
Po wielu tygodniach udało mi się znaleźć konstruktora tzw. starej szkoły, który miał w dupie co gadali inni (którzy notabene nawet nie spojrzeli na wyniki badań tylko od razu kazali robić po swojemu) i po zapoznaniu się z dokumentacją powiedział, że cytuję: "Chyba kogoś pojebało... Pan tu stawia dom... w sumie to nawet domek jednorodzinny, parterowy, a nie schron przeciwatomowy albo filar wiaduktu..."
Suma sumarum skończyło się na tym, że moje ławy mają 80cm i zalane są betonem B25 z dodatkiem W6.
W między czasie podziękowałem 3 ekipom budowlanym...
Pod koniec września wjechał konkretny sprzęt i... pogłębił wykop do 2 metrów.
3.jpg

Następnie zaczęła się wymiana gruntu - drobne 14 wanien gruzu sortowanego.
4.jpg

W między czasie cały czas chodziła pompa, która wyciągała wodę z wykopu
5.jpg

Po zasypaniu, wjechało ponad 20 wanien pospółki...
6.jpg

7.jpg

W końcu zaczęło to jakoś wyglądać :)
8.jpg

9.jpg

No i trzeba było nawieźć kolejne wywroty pospółki. Sąsiedzi myśleli, że gmina buduje drogę :lol:
Potem kopara musiała jeździć w te i we wte kilkanaście godzin, żeby zasypać fundament i wyrównać działkę. Na chwilę obecną wygląda to tak i czekamy do wiosny na "kreche".
10.jpg

Dlatego jeśli, ktoś uważa, że miał przygody i przesrane na etapie fundamentów, niech pomyśli o mnie i worku kasiory, który tam poszedł ;) Jak czytam, że ktoś budujący Ariela się załamał bo wydał na fundament 30 tys. to moja reakcja jest... :lol: :lol: :lol:
Aha i jeszcze zapomniałem napisać, że kieras budowy też wyleciał, bo miał w dupie co się dzieje na budowie. Nawet pomimo wielu telefonów się nie zjawiał. Koparkowy powiedział, że w swojej dość sporej karierze, takiej wymiany gruntu pod dom jednorodzinny nie widział, tymczasem kieras przyjechał sobie pod koniec października, jak go tam ściągnąłem i rzucił tekstem: "O... juz stoi" nooosz kur.... :x
Także wyleciał na zbity pysk.
Awatar użytkownika
Cooldude
Administrator

Postautor: Cooldude » 11 kwie 2016, 17:49

Panie i Panowie... Mam wodę :D
20160411_101024.jpg

20160411_135750.jpg

I ostatnie, ostał się "dynks"
20160411_142710.jpg

W poniedziałek ruszam z wyprowadzeniami wod-kan.
Awatar użytkownika
Cooldude
Administrator

Postautor: Cooldude » 06 lip 2016, 12:23

Sporo czasu nic się nie działo na budowie, ale w końcu w połowie lipca ruszam z kopyta.

W między czasie zrobiłem wyprowadzenia wod-kan, chudziaka i ogrodziłem siatką leśną działkę.
20160418_161543.jpg

W zeszłym tygodniu, na działce zawitała też cywilizacja w postaci skrzynki z prądem (póki co bez podłączonego prądu) ;)
IMG_20160702_144209.jpg
Awatar użytkownika
Cooldude
Administrator

Postautor: Marta90 » 17 lip 2016, 7:21

Już powoli przybywa coraz wiecej na działeczce;) w tym roku postawienie ścian i przykrycie?? Wtedy będzie dopiero cieszyło jak już ściany będą stopniowo rosły... :P znam ten stan... :) póżniej juz każdy krok coraz bardziej raduje;) powodzenia tylko życzyc;)
Marta90

Postautor: Cooldude » 24 lip 2016, 15:49

Wreszcie zaczął się etap gdzie człowiek napawa się optymizmem :)
11.jpg

12.jpg

13.jpg

14.jpg

W poniedziałek ekipa kończy stawianie ścian konstrukcyjnych, a pod koniec tygodnia prawdopodobnie będzie robiony strop, także na początku sierpnia już nie zmoknę ;)
Awatar użytkownika
Cooldude
Administrator

Postautor: Marta90 » 31 lip 2016, 7:32

Teraz dopiero to widac;) co krok to bardziej cieszy;) powodzenia;)
Marta90

Wróć do Nasze "Ariele"